22Eylül2018

English (UK)TrkeTrkiye 

PROJE ADI:

BALIK ÇİFTLİKLERİNDE BALIK SAĞLIĞI VE REFAHI İÇİN ÇİFTLİK PERSONELİNİN KALİTESİNİ YÜKSELTMEK AMAÇLI İNOVATİF ÜRÜNLER (CEP TELEFONU VE TABLETLER) İÇİN YENİ UYGULAMALAR (app_HEALTHY_FISH)

 

Türkiye Proje Yürütücüsü: Doç. Dr. Güzel YÜCEL-GİER (Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.)

 

  • Proje Hakkında bilgi almak için lütfen aşağıdaki duyuruları tıklayınız.

 

PROJECT NAME:

INNOVATIVE TOOL TO QUALIFY THE STAFF OF AQUACULTURE FARMS IN HEALTH AND WELFARE OF FISH IN THE AQUACULTURE FARM [app FOR MOBILE AND TABLET] (app_HEALTHY_FISH)

 

Project Coordinator, Turkey: Assoc.Prof.Dr. Güzel YÜCEL-GİER (Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.)

 

  • For more information about the Project please read below announcements.

 

Kaynak Kurum:        

Bu proje Avrupa Birliği Erasmus+ Programı tarafından desteklenmektedir.

 

Bu proje Avrupa Komisyonu desteği ile finanse edilmiştir. Bu yayın sadece yazarın görüşlerini yansıtmaktadır ve komisyon burada yer alan bilgilerin herhangi bir şekilde kullanımından sorumlu tutulamaz.

 

DEÜ-DBTE ve INOC Deniz Sonar ve Sismik Sörveyleri Kursu: 15-24 Mart 2018, İzmir

 

Enstitümüz ev sahipliğinde INOC (İslam Ülkeleri Oşinografi Merkezi)  tarafından 16-23 Mart 2018 tarihleri arasında  “Deniz Sonar ve Sismik Sörveyleri Kursu”  düzenlenmekte olup, bugün açılışı konuşmalarının ardından ilk dersler katılımcılara verilmiştir. Kurs kapsamında, 20 ve 22 Mart 2018 tarihlerinde R/V K. Piri Reis Gemisi ile çok kanallı sismik, sonar ve sparker uygulamaları yapılacaktır.

 

INOC 1987 yılında İslam Ülkeleri İşbirliği Teşkilatının (OIC) Bilim ve Teknoloji Sekretaryası (COMSTECH, İslamabad) çatısı altında kurulmuştur. Bu dönemden günümüze Ensitütümüz’de faaliyet göstermektedir.

 

Bu Merkezin amacı İslam ülkeleri arasında deniz araştırma ve teknolojisinde işbirliğini sağlamaktır. Kuruluşundan itibaren bu Merkez İslam ülkeleri arasında deniz araştırma ve geliştirmelerini günümüz seviyesine nasıl ulaştırılabileceği hususunda projeler üretmiştir. Bu Merkeze üye ülkeler: Cezayir, Bangladeş, Kamerun, Endonezya, İran, Irak, Ürdün, Lübnan, Malezya, Marutanya, Fas, Pakistan, Senegal, Suriye, Tunus, Türkiye, Türkmenistan ve Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti’de gözlemci üyedir.

 

İslam Ülkeleri Oşinografi Merkezi (INOC) hakkında daha fazla bilgi için websitesi: ww.inoctr.org.

 

 

Multidisipliner Endüstri 4.0 Buluşmaları

 

Üniversitemizin Endüstri 4.0 süreci kapsamında 31 Mayıs 2018 tarihinde 09:30-12:30 arasında Tıp Fakültesi Kurucu Öğretim Üyeleri Konferans Salonu'nda düzenlediği "Multidisipliner Endüstri 4.0 Buluşmaları" toplantısının üçüncüsü gerçekleştirilmiştir.

Endüstri 4.0 komisyonu üyelerinin katılımı ile düzenlenen panelde Enstitü Müdürümüz Prof.Dr. Günay ÇİFÇİ gerçekleştirdiği sunumda Akıllı Gemi ve Deniz Araştırmalarında Endüstri 4.0'ın önemini vurgulamıştır.

 

Multi-Disipliner Alanlarda Ölçü(m) Bilimi (Metroloji) ve Jeokimya Uygulamaları

 

Enstitümüz Öğretim Üyesi, Dr.Öğr.Üy. Altuğ HASÖZBEK 28 Haziran 2018 Perşembe günü saat 11.00 de Erol İZDAR Salonunda "Multi-Disipliner Alanlarda Ölçü(m) Bilimi (Metroloji) ve Jeokimya Uygulamaları" başlıklı sunumu gerçekleştirmiştir.