DEÜ-DBTE ve INOC Deniz Sonar ve Sismik Sörveyleri Kursu

Yayınlanma Tarihi: 16-03-2018

DEÜ-DBTE ve INOC Deniz Sonar ve Sismik Sörveyleri Kursu: 15-24 Mart 2018, İzmir

Enstitümüz ev sahipliğinde INOC (İslam Ülkeleri Oşinografi Merkezi) tarafından 16-23 Mart 2018 tarihleri arasında “Deniz Sonar ve Sismik Sörveyleri Kursu” düzenlenmekte olup, bugün açılışı konuşmalarının ardından ilk dersler katılımcılara verilmiştir. Kurs kapsamında, 20 ve 22 Mart 2018 tarihlerinde R/V K. Piri Reis Gemisi ile çok kanallı sismik, sonar ve sparker uygulamaları yapılacaktır.

INOC 1987 yılında İslam Ülkeleri İşbirliği Teşkilatının (OIC) Bilim ve Teknoloji Sekretaryası (COMSTECH, İslamabad) çatısı altında kurulmuştur. Bu dönemden günümüze Ensitütümüz’de faaliyet göstermektedir.

Bu Merkezin amacı İslam ülkeleri arasında deniz araştırma ve teknolojisinde işbirliğini sağlamaktır. Kuruluşundan itibaren bu Merkez İslam ülkeleri arasında deniz araştırma ve geliştirmelerini günümüz seviyesine nasıl ulaştırılabileceği hususunda projeler üretmiştir. Bu Merkeze üye ülkeler: Cezayir, Bangladeş, Kamerun, Endonezya, İran, Irak, Ürdün, Lübnan, Malezya, Marutanya, Fas, Pakistan, Senegal, Suriye, Tunus, Türkiye, Türkmenistan ve Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti’de gözlemci üyedir.

İslam Ülkeleri Oşinografi Merkezi (INOC) hakkında daha fazla bilgi için websitesi: www.inoctr.org.

 

 


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast