Uzaktan Eğitim Süreci Hakkında

Yayınlanma Tarihi: 21-10-2020

Değerli Öğrencilerimiz,

Enstitümüz öğrencilerinin sorunsuz bir biçimde uzaktan eğitim sisteminden faydalanmasını sağlamak için merkez birimlerimiz ile birlikte koordineli bir biçimde çalışmaktadır.

Uzaktan eğitim sisteminde yaşanan bazı aksaklıkların giderilmesinde sizlere yardımcı olmak için hatırlatmak isteriz:

OnlineDEU sistemine “online2021guz.deu.edu.tr” adresinden “ogrencino@ogr.deu.edu.tr” kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yaptığınız takdirde derslerinizi görebilirsiniz.

– Eğer öğrenci numaralı mail adresinizle onlineDEU’ya giriş yapamıyorsanız lütfen öncelikle “https://debishs.deu.edu.tr/DeuzemEslestir.aspx” adresine girerek mail-şifre eşleştirme işlemini yapınız.

– Halen kullanıcı hatası ya da şifre hatası alıyorsanız admin@deu.edu.tr‘ye mail atabilir, “https://debishs.deu.edu.tr/default.aspx” adresini inceleyebilir ya da “Rektörlük Bilgi İşlem Dairesi“nden destek alabilirsiniz.

– Eğer derslerinizi görmüyorsanız dersin öğretim üyesi, onlineDEU Koordinatörü Doç. Dr. Erkin ALTUNSARAY, Deniz Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Filiz KÜÇÜKSEZGİN ve Deniz Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kadri Turgut GÜRSEL ile iletişime geçebilir veya sorununuzu “dbte.anabilimdali@deu.edu.tr” E-posta adresine iletebilirsiniz.

OnlineDEU adresine girdiğinizde sayfada problem yaşıyorsanız lütfen tarayıcınızın geçmişini temizleyiniz (tarayıcı olarak Chrome kullanmanızı tavsiye ederiz).

– Güz döneminde devam zorunluluğu aranmamaktadır.


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast